Mi a rend és kik a rendbontók?
A közgazdaságtan modelljeiben rend van: a piac szereplői racionálisan döntenek és hatékonyan gazdálkodnak. A mindennapokban azonban sokszor rendbontók vagyunk: irracionálisan viselkedünk és pazarlóan élünk. Bennünk van-e a hiba, vagy a közgazdaságtan modelljeiben?
Richard H. Thaler tudományos karrierjét egy lapra tette fel, hogy megoldást találjon. Vállalva a tudós közösség kritikáját, közgazdászként pszichológiával kezdett foglalkozni, majd megalapította a viselkedési közgazdaságtant, hogy empirikus kutatásokkal bizonyíthassa alaptételét: az irracionális, rendbontó viselkedés nem kivétel, hanem szabály.
Személyes hangvételű önéletrajzi könyvéből kiderül, hogyan sikerült a kezdeti megpróbáltatások után mozgalommá formálnia a viselkedési közgazdaságtant, és miként kezdték sikerrel alkalmazni kutatási eredményeit a közpolitikában, az üzleti életben és a sport világában.
Richard H. Thaler kreatív géniusz. Nemcsak a viselkedési közgazdaságtan megalapítója, de nagy mesélő is, lenyűgöző humorral. Ebben a fantasztikus könyvben megcsillantja elképesztő tehetségét.
Daniel Kahneman közgazdasági Nobel-díjas pszichológus, a Gyors és lassú gondolkodás szerzője.
A könyv élvezetes történetekkel vezeti be olvasóit a modern közgazdaságtan világába. Ha választanom kellene, kivel szoruljak be egy liftbe, egy igazi intellektuellt, Richard H. Thalert választanám.
Malcom Gladwell, a Kivételesek, a Dávid és Góliát, és A kutya szemszögéből és egyéb ritka nézőpontokból szerzője
Richard Thaler a közgazdaságtan forradalmi átalakulásának meghatározó alakja az elmúlt harminc évben. Könyve a ma létező modern közgazdaságtan legjobb összefoglalója.
Robert J. Shiller Nobel-díjas közgazdász, a Tőzsdemámor és az Animal Spirits társszerzője
Richard H. Thaler a viselkedési közgazdaságtan úttörője. A Chicagói Egyetem Booth Üzleti Karának professzora. 2015-től az Amerikai Közgazdasági Egyesület elnöke. A Nudge Jobb döntések egészségről, pénzről és boldogságról a pénzügyi válság után című könyv társszerzője.
Hozzászólok